pisanie

Znowu popiszę sobie bloga

Po kilku latach przerwy postanowiłem, że znowu popisze sobie bloga. Tym razem mam trochę inną motywację niż 10 lat temu gdy mój blog miał swoją pierwszej odsłonę, a pisałem w tedy głównie o PHP. Natomiast teraz, moim głównym obszarem zainteresowań jest Java.

Pierwsza odsłona

Początkowo blog miał mi pomóc trochę w karierze, pokazać potencjalnym pracodawcom, że interesuję się tym czym się zajmuję. I mimo małego doświadczenia warto we mnie zainwestować. Chciałem też pokazać, że robię trochę więcej niż inni i przede wszystkim, angażuję się w to co robię.

I tak faktycznie było, blog trochę mi pomógł, trochę się też dzięki niemu nauczyłem i była to jakaś wartość dodana w moim życiu (nie tylko zawodowym).

Teraz

Teraz mam zupełnie inną motywację od tej jaką miałem 10 lat temu, mam inne doświadczenie, wiem że decyzje, które podejmowałem 10 lat i przez całe 10 lat, były słuszne, nie wszystkie były w 100% trafne, ale większość była wystarczająco dobra.

Motywacja

A moja motywacja to chęć podzielenia się moim doświadczeniem, które zdobyłem do tej pory. Po 12 latach odkąd zacząłem pracować po raz pierwszy na etacie, przychodzi dla mnie czas zmian. Być może już niedługo pożegnam się z programowaniem lub moja praca zmieni trochę formę. Na razie jeszcze dokładnie nie wiem. I być może jest to ostatnia szansa by przekazać swoją wiedzę i unikalne doświadczenie jakie czasem z wielkim trudem zdobywałem jako programista.

O czym ?

Ostatnie lata to głównie programowanie w Javie i językach bazujących na jvm takich jak Groovy, Scala czy Kotlin. I ostatnio także w zdobywającym po woli popularność języku Go. Głównym moim językiem jest jednak Java i pewnie o niej będzie najwięcej.

Aktualizacja: Po kilku miesiąca blogowania postanowiłem przenieść swoje zaangażowanie na nowy projekt pod nową domeną nullpointerexception.pl. Tematyka serwisu jest bardzo podobna, ale za to bardziej rozległa i ma na celu przyciągnąć dużo większą liczbę odbiorców. Serwis zaczyna wyglądać coraz lepiej, więc zapraszam Cię też do odwiedzenia go.

 

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *